SIK SORULAN SORULAR

Cevabını öğrenmek istediğiniz sorunun üzerine tıklayınız.

KAPILAR HAKKINDA SORULAR

Kapılarınız garantili mi?

Kapılarımız kullanıcı hataları hariç (çarpma, çizilme, kırılma vb.) boya kalkması, ayıplı ürün, montaj hataları gibi (montajı İstanbul Kapı yaptıysa) 2 (iki) yıl garantilidir.

Ayrıca kullanılan aksesuar (kapı kolu, kilidi, menteşe) da üretici firmaları tarafından iki ila beş yıla kadar garantilidir.

Mucize Kapı Nedir?

Mucize kapı (Ergon Sistem) İtalyanların bulduğu kapı açılma sistemidir. Kapıyı çekerek veya iterek iki yöne açmanıza yardımcı olan bir sistemdir.

Kapı ortasında bulunan bu sistem sayesinde duvarın tam ortasında kalacak şekilde açılır ve dar alanlarınızın kapı ile kapanabilmesini sağlar. Akordiyon kapıya muadil bir üründür.

Kapı alırken neye dikkat etmeliyiz?

Bir kapının kalitesini; kapıda harcanan ahşap miktarı belirler. Kapıların kasa ve çerçevelerinin ahşap olması kapınızın daha sağlıklı ve uzun bir süre kullanılmasına etki eder. Özellikle tam dolgulu mebran ve PVC kapılarda menteşe sarkmaları veya kapının menteşeden düşmesi olaylarına rastlanır.

Kapı alırken fiyat-performans ilişkisine bakmalısınız. Şayet kapınızın uzun yıllar size hizmet etmesini bekliyorsanız; ucuz ve dolgu malzemeli kapılar yerine, ahşap dolgulu ve aksesuarları kaliteli kapıları tercih etmelisiniz. Kapı gibi ürünler bir kere alınır ve uzun süre kullanılırlar. Kapınızın boyanabilir olması da bazen avantaj sağlar. Çünkü hiç bir dekorasyon beş-on yıl kalıcı olmaz. Aldığınız kapı ise onlarca yıl sizinle yaşayabilir.

Amerikan Kapı neden daha ucuz?

Çünkü; amerikan kapılarda kullanılan malzeme ve kalitesi diğer kapılara göre daha düşüktür. Amerikan kapılar imalatı itibarı ile de diğer kapılardan daha az işçilik ister. Bu nedenle de daha ucuzdurlar. Burada bilmeniz gereken, kapı içi dolgunun ne olduğudur. Kapınız hafifse; daha düşük maliyetli olduğunu anlayabilirsiniz. Craft petek denilen mukavva türevi bir dolgu malzemesi kullanılır ve bu petek ahşap karkasın içine yerleştirilerek iki tarafına MDF lam gelecek şekilde preslenir. Kenarlar dönülerek boyamaya verilir. İşte bu serüvende fiyatların çok farklılık göstermesi tamamen kullanılan ürünlerin kaliteleri ile ilgilidir. Fiyat alırken inişli çıkışlı rakamların olmasının nedeni de budur.

İstanbul Kapı ürünleri nelerdir?

İstanbul Kapı olarak tüm kapılarımızı kendimiz imal etmekteyiz. Amerikan Kapı, Ahşap (Masif) Kapı, Mobilya Kaplama Kapı, Melamin Kapı, Lake Kapı, Laminat Kapı olarak kapı yüzeylerine göre bir ayrım yapabiliriz. Kalite standartımız oldukça yüksektir. Bu kapıların camlı, raylı (sürgülü), ergos sistem, akordiyon olarak üreimlerini de yapabilmekteyiz.

Yangına dayanıklı kapılarınız var mı?

Evet, yangına dayanıklı kapılarımız var. Melamin ve Laminat kapılar yangına dayanıklı kapı belgelerine sahip kapılarımızdır. Ahşap kapıların yangına dayanıklı olması oldukça zordur. Bu nedenle lamine edilmiş yani sıkıştırılmış malzemelerin yangına dayanması mümkün olabilmektedir.

Kapılarınız standart ebatlarda mı?

Hayır. Kapıları tam olarak sizin projenize ya da inşaatınızdaki, evinizdeki ölçülere göre imal edebilmekteyiz. Hatta çok spesifik ölçülerde de imalat gerçekleştirebilmekteyiz.

PROSEDÜRLER HAKKINDA SORULAR

Kapıların montajını kim yapıyor?

Bizden aldığınız tüm kapıların montajını yapmaktayız. Ayrıca sitemizde gördüğünüz fiyatlarımızın içine montaj ücreti dahildir.

Kapıların değişiminde eski kapıları nasıl sökmeliyiz?

Eski kapıların demontajını montaj ekibimiz yapmaktadır. Kapıları sökerek istediğiniz bir yere (bina içi veya kapı önü) bırakabilirler.

Şayet bu molozlardan kurtulmak istiyorsanız önceden mutlaka montaj ekibimize haber vermelisiniz. Gelen nakliye aracına önceden yüklenecek şekilde hazırlatmalısınız.

Nakliye ücreti ödeyecek miyiz?

İstanbul Avrupa yakası için nakliye ücreti almıyoruz. Ancak bu durum belli sayıda kapı için geçerlidir.

Takdir edersiniz ki; bir kapı nakliyesi ile elli kapı nakliyesi arasında bir fark olmazken kapı başına düşecek nakliye ücreti farklılık gösterecektir.

Kapı almayı düşünüyorum, Ne yapmalıyım?

Sitemizde yer alan kapı çeşitlerinden birini beğendiyseniz, model numarasını bize bildirin. Açık adres ve telefon numaranızı verin. Ekibimiz sizi arayacak, ölçü için randevu alacaklardır. Ya da showroomumuza gelerek kapıları burada inceleyerek de seçim yapabilirsiniz. Satış sözleşmemizi imzalayarak üretim safhasına geçebiliriz. Bu aşamadan sonra size verilen süre içinde (+-1 gün) randevu alınarak tekrar montaj için ekibimiz size ulaşacaktır.